Top

Ufunduj dziecku bilet


Aby wspierać rozwój osobowości dziecka i przeciwdziałać wykluczeniu kulturalnemu i społecznemu, stworzyliśmy akcję Ufunduj dziecku bilet, w ramach której umożliwiamy bezpłatne uczestnictwo w kulturze dzieciom ze środowisk zagrożonych wykluczeniem. W ten sposób powstał system przekazywania bezpłatnych biletów do teatru.

Skąd pomysł na przekazywanie bezpłatnych wejściówek do teatru?

Ideą akcji jest przybliżenie teatru dzieciom, które na co dzień nie mają  z nim kontaktu. Z rodzinami o trudnej sytuacji materialnej Centrum pracuje już od ponad 15 lat. Często wydatki na kulturę leżą poza zasięgiem ich domowych budżetów.  Wiemy, że jeśli teraz dzieci nie będą miały kontaktu z teatrem, to z dużym prawdopodobieństwem zetkną się ze sztuką dopiero w wieku dorosłym. Do stworzenia akcji zainspirowała nas historia Pani Ewy, która pierwszy raz doświadczyła teatru, przychodząc na spektakl wraz z swoją córką.

Jak możesz sprawić, aby teatr był dostępny dla wszystkich dzieci?

  • Kup bilet dla potrzebującego dziecka wirtualnie lub w biurze Centrum.
  • Wraz z najbliższymi ufundujcie pulę biletów dla naszych podopiecznych.
  • Przekaż informacje o akcji rodzinie, znajomym, współpracownikom.

 

Zakupione bilety otrzyma grupa lub rodzina potrzebująca zgłaszana przez placówki współpracujące (ośrodki wychowawcze, świetlice, domy dziecka). Miejsce w teatrze zapewnione przez Ciebie już czeka!

 

Dlaczego warto ufundować bilet?

Niewielkim kosztem wywołasz uśmiech na dziecięcej twarzy!
Wspierasz dzieci o mniejszych szansach.
Umożliwisz rozwój kulturalny najmłodszemu pokoleniu. W ten sposób pomożesz rozbudzić w dziecku wrażliwość na piękno i zainteresowanie sztuką.
Pokażesz dziecku, że z uczestnictwa w kulturze można czerpać ogromną radość.
Kupując bilet, sprawisz, że teatr odwiedzą dzieci, które nigdy w nim nie były.


Wierzymy, że uczestnicząc aktywnie w kulturze, stajemy się wrażliwymi, tolerancyjnymi i otwartymi ludźmi. Kupując bilet, przyczyniasz się do tworzenia takiego świata.
 

 

Więcej informacji:

71 341 80 02, 661 136 434
koordynator@centrumtworczosci.pl