Top

Teatr Trzech Generacji


Działanie Teatru Trzech Generacji to cykliczne zajęcia warsztatowe, podczas których międzypokoleniowe grupy tworzą spektakl teatralny oraz etiudy filmowe. W projekcie uczestniczą dzieci, młodzież, osoby dorosłe oraz seniorzy, co umożliwia integrację międzypokoleniową i pomaga wzmacniać relacje. Działania poprzedzone są warsztatami teatralnymi, plastycznymi bądź kulinarnymi, które zbliżają do siebie uczestników.

 

 

Każdego roku warsztaty odbywają się cyklicznie przez cały semestr (od września do grudnia), a miejscem ich realizacji jest zarówno siedziba Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka, jak i Domy Pomocy Społecznej. Nasza inicjatywna jest odpowiedzią na wszelkiego rodzaju wykluczenie społeczne i związane z tym zaniechanie rozwoju osobistego oraz stereotypowe wzajemne postrzeganie pokoleń. Do realizacji celu planujemy „zaprząc” sztukę. Nasze działania pokazują, że wspólne, międzypokoleniowe aktywności mogą być owocne i przyjemne, mogą przynosić radość i satysfakcję wszystkim uczestnikom. Każda kolejna edycja projektu utwierdza nas w przekonaniu, że na warsztatach międzypokoleniowych stworzyliśmy miejsce, gdzie zarówno dzieci, jak i osoby starsze dobrze się bawią, realizują swoje pasje, rozwijają talenty, a przede wszystkim uczą się od siebie nawzajem.

W trakcie cotygodniowych spotkań uczestnicy pracują nad wspólnym spektaklem lub etiudami, które następnie są prezentowane w trakcie uroczystego finału na scenie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka we Wrocławiu.

Dla kogo?

Dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, seniorów. Także dla rodzin wielopokoleniowych.

Kiedy?

Kolejna edycja projektu rozpocznie się we wrześniu 2019 r. i potrwa do grudnia 2019 r.

Udział w warsztatach i wejściówki na pokaz finałowy są BEZPŁATNE!

Zachęcamy do zapisów poprzez FORMULARZ zgłoszeniowy!

 

 

Teatr Trzech Generacji 2018

Ostatnia edycja projektu trwała od 28 września 2018 r. do 14 grudnia 2018 r.

Najmłodszy uczestnik miał 13 lat, najstarszy - ponad 70 lat. Wszyscy wspólnie przygotowali przedstawienie, które zaprezentowali na profesjonalnej scenie teatralnej przed prawie pełną 100-osobową widownią. W ramach pokazu obejrzeliśmy adaptację "Małego księcia" Antoine'a de Saint-Exupéry, według scenariusza i w reżyserii Katarzyny Horej.

Zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego przedstawienia..

Galeria zdjęć: