Top

Teatr Trzech Generacji


Działanie Teatru Trzech Generacji to cykliczne zajęcia warsztatowe, podczas których międzypokoleniowe grupy tworzą spektakl teatralny oraz etiudy filmowe. W projekcie uczestniczą dzieci, młodzież, osoby dorosłe oraz seniorzy, co umożliwia integrację międzypokoleniową i pomaga wzmacniać relacje. Działania poprzedzone są warsztatami teatralnymi, plastycznymi bądź kulinarnymi, które zbliżają do siebie uczestników.

Każdego roku warsztaty odbywają się cyklicznie przez cały semestr (do września lub od stycznia), a miejscem ich realizacji jest zarówno siedziba Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka, jak i Domy Pomocy Społecznej. Nasza inicjatywna jest odpowiedzią na wszelkiego rodzaju wykluczenie społeczne i związane z tym zaniechanie rozwoju osobistego oraz stereotypowe wzajemne postrzeganie pokoleń. Do realizacji celu planujemy „zaprząc” sztukę. Nasze działania pokazują, że wspólne, międzypokoleniowe aktywności mogą być owocne i przyjemne, mogą przynosić radość i satysfakcję wszystkim uczestnikom. Każda kolejna edycja projektu utwierdza nas w przekonaniu, że na warsztatach międzypokoleniowych stworzyliśmy miejsce, gdzie zarówno dzieci, jak i osoby starsze dobrze się bawią, realizują swoje pasje, rozwijają talenty, a przede wszystkim uczą się od siebie nawzajem.

W trakcie cotygodniowych spotkań uczestnicy pracują nad wspólnym spektaklami, etiudami, które następnie są prezentowane w trakcie uroczystego finału na scenie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka we Wrocławiu.

 

Dla kogo?

Dla dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów. Także dla rodzin wielopokoleniowych.

Kiedy?

Cykl warsztatów trwał od 28.09.2018 r. do 14.12.2018 r. 

Warsztaty odbywały się w piątki od 18:00 do 20:00.

Pokaz finałowy, adaptację "Małego księcia", zobaczyliśmy 14 grudnia 2018 r.

Kolejna edycja projektu rozpocznie się we wrześniu 2019 r.

Zapisy przyjmujemy przez formularz zgłoszeniowy FORMULARZ.

Udział w warsztatach jest bezpłatny!