Top

Calineczka zmienia dom


"Calineczka zmienia dom" to najnowszy spektakl Repertuarowego Teatru Dziecięcego w reż. Nataszy Sołtanowicz. W tym roku aż 12 młodych, uzdolnionych aktorów zaprasza do Calineczkowa!

Scenariusz inspirowany baśnią H.Ch. Andersena pt. "Calineczka" opowiada o błyskotliwej dziewczynce z Krainy Calineczkowo, która ze względu na problemy finansowe rodziców zmuszona jest do przeprowadzki i poszukiwania nowego domu poza granicami swojej krainy. Dziewczynka zmaga się z brakiem zrozumienia i akceptacji różnorodności kulturowej. Nie rozumie obcych języków, zachowań i obyczajów mieszkańców innych Krain. Zarówno dla niej jak i dla rodziców emigracja staje się wyzwaniem. Bohaterka zamyka się w sobie i nie potrafi zaakceptować odmienności. Jednak pod wpływem przyjaciół ulega pozytywnej przemianie, a granice Krain przestają mieć dla niej znaczenie.

Ta plastyczna produkcja przenosi widza do świata przyrody, w którym rośliny i zwierzęta spotykają się ze sobą. Muzyczna narracja, piosenki i choreografie zaskakują i poruszają!

Reżyseria: Natasza Sołtanowicz
Scenografia i kostiumy: Marianna Lisiecka, Bogusław Słaboszewski
Muzyka: Natasza Sołtanowicz
Realizacja światła i dźwięku: Robert Traczyk
Produkcja: Małgorzata Strońska

 

OBSADA:

Natura – Hania Wcisło

Calineczka I -  Emilia Sobańska

Calineczka II - Maja Konatowicz

Calineczka III - Amelia Strzelczyk

Calineczka IV -  Dobrusia Kwiatkowska

Mama Calineczki  -  Zosia Zamorska

Tata Calineczki  - Michał Złotowski

Ptak  - Miłosz Michałowski

Żabia Nauczycielka - Asia Złotowska

Król Mrówek   -  Miłosz Skoruch

Miss Motyli   -  Ania Jaworska

Motyl Artysta - Timofei Kniuk

Galeria zdjęć: