Top

Sensoplastyczna ciastolina i sensoryczny dywan. Już 27 stycznia!


Sensoplastyka® to zajęcia dla małych i bardzo małych dzieci.

Sensoplastyka® pomaga dzieciom rozwijać zdolności. Poprzez pracę z naturalnymi produktami (kasza, ryż, olej, itp.) dzieci poznają nowe formy wyrazu, rozwijając wszystkie swoje zmysły.

Sensoplastyka® wpływa na optymalny rozwój całego organizmu, stymuluje wszystkie zmysły: węch, wzrok, dotyk, smak i słuch. To mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta barw! 

Sensoplastyka® korzysta z technik arteterapeutycznych, wspiera rozwój dzieci i dorosłych - zmienia stan naszego ducha i umysłu :)

Zapraszamy na cykl 3 warsztatów, na których będziemy mieszać, lepić, kleić, ugniatać, sypać... Gwarantujemy, że wszyscy będą się dobrze bawić i wszyscy będą twórczo umorusani :)

Warsztat potrwa 45-60 minut, w zależności od chęci najmłodszych uczestników :)

  • Zaczniemy od ciastoliny: do mąki pszennej dodamy olej, wodę i barwnik spożywczy. Każdy uczestnik otrzyma swoją miskę, w której będzie eksperymentował!
  • Następnie do miski dodamy kilka ziarnistych produktów i wszystkimi zmysłami będziemy doświadczać efektów naszej zabawy. 
  • Na koniec stworzymy sensoryczny dywan, po którym będziemy boso spacerować.

 

Kiedy?       W niedzielę, 27.01.2019 r. od 15:00 do 15:45.

Dla kogo?  Dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat wraz z rodzicami lub opiekunami.

Gdzie?        We Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka.

Cena:          35 zł (2 osoby: rodzic/opiekun + dziecko)
                       

 

 

 

 

 

 

 

Uwagi

Materiały sensoryczne to ogólnodostępne i bezpieczne produkty spożywcze, ale przy zapisach prosimy wziąć pod uwagę indywidualne ograniczenia dzieci i własne (np. alergie).

W warsztatach nie mogą brać udziału dzieci, które źle reagują na gluten (podstawowym składnikiem ciastoliny jest mąka pszenna).

Przed warsztatem poprosimy rodziców o podpisanie zgody na udział dziecka w zajęciach.

Rodzice i dzieci powinni być wygodnie ubrani - w rzeczy, które można pobrudzić. Obowiązują gołe stopy :)

Proponujemy, aby na warsztat zabrali Państwo mokre chusteczki, żeby wytrzeć ręce lub stopy :)

W trakcie zabawy bardzo ważna jest rola rodzica. Podczas eksperymentowania i wspólnej zabawy rodzice i dzieci nawiązują głębsze relacje, mile spędzają czas, towarzyszą sobie w procesie poznawania i sensorycznego doświadczania. Taka wspólna zabawa stwarza niesamowitą przestrzeń do rozwoju i integracji. 

Autorką metody i marki Sensoplastyka® jest Izabela Anna Stefańska.

BRAK WOLNYCH MIEJSC.

Dla uczestników warsztatów bilet na popołudniowy spektakl w cenie 18 zł.

Warsztat poprowadzi Karolina Walczak, uprawniony instruktor Sensoplastyki® i mama trójki dzieci. Kontakt z dziećmi sprawia jej wiele radości i daje dużo satysfakcji. W trakcie warsztatu zaproponuje zabawy, których nie sposób doświadczyć w domu - podczas sensoplastycznego eksperymentowania można się do woli brudzić, doznawać wszystkimi zmysłami i bawić bez ograniczeń. Oczywiście, przy uwzględnieniu granic, które określi instruktor :)